Struktura Organizative

Sekretar i Përgjithshëm

Enea Hoti


e-mail: Enea.hoti@mb.gov.al

Policia e Shtetit (Institucion varësie)

Muhamet Rrumbullaku

Drejtor i Përgjithshëm i PSH


e-mail: Muhamet.Rrumbullaku@asp.gov.al

www.asp.gov.al

Garda e Republikës (Institucion varësie)

Gramos Sako


e-mail: Gramos.Sako@garda.gov.al

www.garda.gov.al

IKMT (Institucion varësie)

Kryeinspektor Dallëndyshe Bici


e-mail: Dallëndyshe.Bici@mb.gov.al

 

Drejtoria e Përgjithshme Rregullatore dhe e Përputhshmërisë

Silvana Banushi


e-mail: Silvana.Banushi@mb.gov.al

 

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore

AMP (Institucion varësie)

Ardi Veliu


e-mail: Ardi.Veliu@amp.gov.al

www.amp.gov.al

Drejtoria e Përgjithshme e Politikave për Rendin dhe Sigurinë Publike

Idriz Haxhiaj (I komanduar)


e-mail: Idriz.Haxhiaj@mb.gov.al

Agjencia për Mbështetjen e Vetëqeverisjes Vendore (AMVV)


 

https://amvv.qeverisjavendore.gov.al/

Drejtoria e Përgjithshme Ekonomike dhe e Shërbimeve Mbështetëse

Ardian Maçi


e-mail: Ardian.Maci@mb.gov.al

 

Drejtoria e Përgjithshme e Politikave për Çështjet Vendore dhe Prefekturat

Silvana Banushi (E komanduar)


e-mail: Silvana.Banushi@mb.gov.al

Agjencia e Administrimit të Pasurive dhe Aseteve të Sekuestruara dhe Konfiskuara

AAPSK (Institucion varësie)

Kryeadministrator Adrian Koni


e-mail: Adrian.Koni@aapsk.gov.al

https://aapsk.gov.al/

Drejtoria e Monitorimit

Ferdinant Tarazhi


Kontakt: Ferdinant.Tarazhi@mb.gov.al

Drejtoria e Politikave dhe Strategjive

Idriz Haxhiaj


e-mail: Idriz.haxhiaj@mb.gov.al

Drejtoria e Antitrafikut dhe Migracionit

Estela Palnikaj


e-mail: Estela.Palnikaj@mb.gov.al

Koordinatori për Bashkëqeverisjen

Jetmir Llapaj


e-mail: Jetmir.Llapaj@kryeministria.al

www.shqiperiaqeduam.al

Drejtoria e Programit, Standardizimit dhe Harmonizimit të Kuadrit Rregullator

Aldi Dekavelli


e-mail: Aldi.Dekavelli@mb.gov.al

Drejtoria e Azilit dhe të Huajve, si dhe Shtetësisë

Blerina Konçi

e-mail: Blerina.Konçi@mb.gov.al

Drejtoria e Integrimit, Koordinimit, Marrëveshjeve dhe Asistencës

Suela Jahaj


e-mail: Suela.Jahaj@mb.gov.al

Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile

Vangjush Stavro


e-mail: Vangjush.Stavro@mb.gov.al

Koordinator i Rrjetit Antikorrupsion (Gjendja Civile)


Ankesa: Shqiperiaqeduam.al

 

Drejtoria e Hartimit të Procedurave dhe Dokumenteve Biometrike (DPGJC)

Sokol Peza


e-mail: Sokol.Peza@mb.gov.al

Drejtoria e Administrimit të Regjistrave dhe Kontrollit të Shërbimeve (DPGJC)

Shpëtim Çokaj


e-mail: Shpëtim.Çokaj@mb.gov.al

Drejtoria e Buxhetit dhe Menaxhimit Financiar

Viktor Hysaj


e-mail: Viktor.Hysaj@mb.gov.al

Drejtoria e Miradministrimit të Burimeve Njerëzore dhe Shërbimeve


e-mail:

Qendra e Pushimit, Durrës (Institucion varësie)

Ahmet Doda


e-mail: Ahmet.Doda@mb.gov.al

Shërbimi Zjarrfikës – Drejtoria e Përgjithshme

Holta Komino


e-mail: Holta.Komino@mb.gov.al

Agjencia për Hartimin e Programeve të Veçanta të Shtetësisë

Bledar Skënderi


e-mail: Bledar.Skënderi@mb.gov.al

Drejtoria e Komunikimit dhe Marrëdhënieve me Publikun

Ardian Bita


e-mail: Ardian.Bita@mb.gov.al

Drejtoria e Arkivit të Sistemit

Kastriot Dervishi


e-mail: Kastriot.Dervishi@mb.gov.al

Drejtoria e Auditimit

Arjan Sulaj


e-mail: Arjan.Sulaj@mb.gov.al

Qendra Pritëse për Azilkërkues (Institucion varësie)

Ermir Aliçka


e-mail: Ermir.Aliçka@mb.gov.al

Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara (ABP)

Endri Mullai


e-mail: Endri.Mullai@mb.gov.al

www.abp.gov.al

Drejtoria e Konceptimit dhe Fizibilitetit të Projekteve

Daniela Çekani


e-mail: Daniela.Çekani@mb.gov.al