Struktura Organizative

Policia e Shtetit (Institucion varësie)

Muhamet Rrumbullaku

Drejtor i Përgjithshëm i PSH


e-mail: Muhamet.Rrumbullaku@asp.gov.al

www.asp.gov.al

Sekretari i Përgjithshëm i MB

Enea Hoti


e-mail: Enea.Hoti@mb.gov.al

IKMT (Institucion varësie)

Kryeinspektor Dallëndyshe Bici


e-mail: Dallëndyshe.Bici@mb.gov.al

Garda e Republikës (Institucion varësie)

Gramos Sako


e-mail: Gramos.Sako@garda.gov.al

www.garda.gov.al

Agjencia e Hartimit të Programeve të Veçanta të Shtetësisë

Bledar Skënderi


e-mail: Bledar.Skënderi@mb.gov.al

Drejtoria e Përgjithshme e Zhvillimit për Rendin, Sigurinë Publike dhe Çështjet Vendore


e-mail:

Drejtoria e Politikave të Rendit dhe Sigurisë Publike

Idriz Haxhiaj


e-mail: Idriz.Haxhiaj@mb.gov.al

 

Drejtoria e Përgjithshme e Zhvillimit për Migracionin dhe Azilin

Silvana Banushi


e-mail: Silvana.Banushi@mb.gov.al

 

Drejtoria e Përgjithshme Rregullatore për Çështjet e Brendshme

Marbona Cuka


e-mail: Marbona.Cuka@mb.gov.al

 

Drejtoria e Integrimit, Koordinimit, Marrëveshjeve dhe Asistencës

Suela Jahaj


e-mail: Suela.Jahaj@mb.gov.al

 

Drejtoria e Përgjithshme Ekonomike dhe e Shërbimeve Mbështetëse

Ardian Maçi


e-mail: Ardian.Maçi@mb.gov.al

 

Drejtoria e Menaxhimit të Burimeve Njerëzore

Blerina Konçi


e-mail: Blerina.Konçi@mb.gov.al

 

Drejtoria e Monitorimit dhe Jetësimit të Prioriteteve

Koordinator për të Drejtën për Informim

Ardian Bita


e-mail: Ardian.Bita@mb.gov.al

 

Drejtoria e Dokumenteve Biometrike dhe Shërbimeve

 


e-mail:

 

Drejtoria e Hartimit të Procedurave dhe Kontrollit

Sokol Peza


e-mail: Sokol.Peza@mb.gov.al

 

Qendra e Koordinimit Kundër Ekstremizmit të Dhunshëm

Denion Meidani


e-mail: Denion.Meidani@cve.gov.al

 

Shtëpia e Pushimit, Durrës

Ahmet Doda


e-mail: Ahmet.Doda@mb.gov.al

Drejtoria e Përgjithshme e Mbrojtjes nga Zjarri dhe Shpëtimin (DPMZSH)

Holta Komino


e-mail: Holta.Komino@mb.gov.al

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore

AMP (Institucion varësie)

Ardi Veliu


e-mail: Ardi.Veliu@amp.gov.al

www.amp.gov.al

Agjencia për Mbështetjen e Vetëqeverisjes Vendore (AMVV)

Arben Skënderi


 

https://amvv.qeverisjavendore.gov.al/

Bashkëqeverisja

Jetmir Llapaj


 

e-mail: Jetmir.Llapaj@kryeministria.al

Drejtoria e Politikave të Çështjeve Vendore

Arben Xhaferi


e-mail: Arben.Xhaferi@mb.gov.al

Drejtoria e Politikave për Antitrafikun dhe Migracionin

Alma Mele


e-mail: Alma.Mele@mb.gov.al

Drejtoria e Politikave  për Azilin, të Huajt, dhe Shtetësinë

Estela Palnikaj


e-mail: Estela.Palnikaj@mb.gov.al

Drejtoria e Programimit, Standardizimit dhe Harmonizimit të Kuadrit Rregullator

Aldi Dekavelli (i komanduar)


e-mail: Aldi.Dekavelli@mb.gov.al

Drejtoria e Projekteve

Daniela Çekani


e-mail: Daniela.Çekani@mb.gov.al

Drejtoria e Buxhetit dhe Menaxhimit Financiar

Viktor Hysaj


e-mail: Viktor.Hysaj@mb.gov.al

Drejtoria e Shërbimeve Mbështetëse

Ferdinant Tarazhi


e-mail: Ferdinant.Tarazhi@mb.gov.al

Drejtoria e Auditimit

Arjan Sulaj


e-mail: Arjan.Sulaj@mb.gov.al

Drejtoria e Arkivit të Sistemit

Kastriot Dervishi


e-mail: Kastriot.Dervishi@mb.gov.al

Drejtoria e Administrimit të Regjistrave

Shpëtim Çokaj


e-mail: Shpetim.Çokaj@mb.gov.al

Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile

Vangjush Stavro


e-mail: Vangjush.Stavro@mb.gov.al

Qendra e Pritjes për Azil

Ermir Aliçka


e-mail: Ermir.Aliçka@mb.gov.al

Agjencia e Blerjeve të Përqendruara

Endri Mullai


e-mail: Endri.Mullai@mb.gov.al