Intervista/Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj në emisionin “Opinion”

Postuar më: 15 Shkurt 2018
Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj në emisionin “Opinion” në TV Klan:

Analiza e Policisë Fier dhe Vlorë/Konferenca e ministrit Xhafaj

Postuar më: 10 Shkurt 2018
Konferenca për shtyp e ministrit Fatmir Xhafaj, Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Ardi Veliu dhe Drejtorit të Policisë Vlorë Gentian Shehaj me gazetarët në Vlorë, pas analizave vjetore në Drejtoritë Vendore të Policisë Fier dhe Vlorë:

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj në "Studio e Hapur" VIDEO

Postuar më: 30 Janar 2018
Intervista e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj në emisionin "Studio e Hapur", me gazetaren Eni Vasili, në News 24.

Ministri Xhafaj i ftuar në emisionin “Kapital” VIDEO

Postuar më: 19 Janar 2018
Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ishte i ftuar sonte në emisionin "Kapital" nga Aleksandër Furxhi, në Vizion Plus. Intervista e plotë:

Intervistë e ministrit të Brendshëm Xhafaj në “Tonight Ilva Tare”

Postuar më: 18 Shtator 2017
Intervistë në studio e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj në “Tonight Ilva Tare” në Ora News: Ilva Tare: MIrëmbrëma Ministër Xhafaj, mirë se keni ardhur? Ministri Xhafaj: Mirëmbrëma dhe mirë se ju gjeta.

Ministri Xhafaj i ftuar në emisionin Top Story

Postuar më: 08 Maj 2017
Ministri i Punëve të Brendshme Fatmir Xhafaj, i ftuar në emisionin ‘Top Story’, në Top Channel – 8 maj 2017 Sokol Balla: Mirë se erdhët në Top Story. Sot është 8 Maji dhe normalist duhet të kishim folur për zgjedhjet e Kavajës. Që nuk u mbajtën për shkak të tërheqjes së kandidatit të vetëm zyrtar, atë të Partisë Socialiste nga ana e mazhorancës dhe personalisht nga Kryeministri Edi Rama. Natyrisht në atë konferencë për shtyp u thanë dhe u deklaruan dhe gjëra të tjera si – ajo më e rëndësishma do thoja unë dhe më dramatikja – fakti se qeveria dispononte prova se kishte një plan për destabilizimin e situatës në qytetin e Kavajës. Natyrisht në këtë klimë kur opinionet kanë qenë pro dhe kundër dhe ndaj KM Rama, shtohen dilemat: nëse ka patur një tërheqje të parë, a do të ketë dhe një tjetër? Pra a do të vihen në dyshim zgjedhjet e 18 Qershorit, tashmë kur duket se jo vetëm Partia Demokratike dhe aleatët e saj nuk do të marrin pjesë në to, por nisur dhe nga ngjarjet e paralamërimet për Kavajën ankthi dhe dilemat janë shtuar po nga pikëpamja e sigurisë e destabiliteti? Dhe a ka elementë të tjerë që janë të interesuar të shfrytëzojnë këtë destabilitet politik për qëllime të tjera?
Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj në emisionin “Opinion” në TV Klan: 15-02-2018